top of page
  • Olga Zyuryaev

אקו-פנים, עיצוב אקולוגי ירוק בביתנו ובחיינו

עיצוב פנים אקולוגי ירוק (אקו-פנים)

זה בעצם רצון של בין אדם להתקרב לסביבה הטבעית. הגישת הזו תעזור לעצב חללים טבעיים, שבהם בין אדם יכול להרגיש חלק של עולם הטבע, לנוח מההמולה וגם לתרום לאיכות הסביבה והרמוניה העולמית.


מקור עיצוב אקו-פנים בזכותם של מעצבים סקנדינבים ויפנים, אשר אימצו את הרעיון של החיבור של חומר טבעי עם צורה חדשנית. סיגנון זה מצא המון אוהדים במהרה סביב העולם, ומספרם הולך וגודל מדי שנה. הרבה מחקרים הכיחו את הקשר בין בריאות גופנית ונפשית לבין הדרך שבה אנחנו ראוים את האזור שמסביב. אנרגיה חיובית, רגיעה, אורח חיים בריאים - כל זה הופך את העיצוב האקולוגי ליותר פופולרי בבתים, דירות, ומשרדים. היום זה כבר לא נדיר למצוא שילוב של עיצוב אקו-פנים עם סגנונות אחרים.

הרעיון של עיצוב בית אקולוגי או דירה מדגיש את הרצון של אנשים להעריך את מה העלם שמסביב נותן לאדם לכן, עיצוב אקולוגי - זה לא רק טרנד עיצוב פנים, אלא גם פילוסופיה שלמה ומגובשת. פילוסופיה אשר שואפת למחות כנגד שימוש מופרז במשאבי הטבע, ותומכת בניקיון ובטיחות האקולוגית.

קונצפט העיצוב האקולוגי אומר שאנחנו צריכים ככל האפשר להוציא דברים מיותרים מדירות, בתים ואפילו משרדים שלנו, לפשט בחיי היומיום , להחדש את קשר עם הטבע. על פי גישה זו, במקום ראשון מציבים לא את השלמות של צורות או פונקציונאליות מקסימלית, אלא קיצוץ ככל האפשר בדברים מיותרים שסובבים את בני האדם.

מה הם העקרונות הכלליים של עיצוב אקולוגי ( ירוק )

עיצוב אקולוגי מתמקד בהגנה על הסביבה ,בקיום אנושי נוח והרמוני בסביבה זו. יופי וגם פונקציונליות של כל פריט ופריט בעיצוב אקו חשובים, אך תכונות של החומרים עצמם לא חשובים פחות אלא יותר. מאוד חשובים גם תנאים של ייצור, שימוש וגם שיחזור של החומרים האלא. כמובן שבתהליך העיצוב אנשים מנסים לבחור רק בחומרים ידידותיים לסביבה, כמו גם שימושי בשיטות אקולוגיות של ייצור האנרגיה.

הדרישות היקריות שעומדות בפני האדריכלים ומעצבים שמתמחים עיצוב אקולוגי:בטיחות החומרים - הם אינם מזיקים לבריאות בכל זמן השימוש בחלל הפנים,

רעשים, פליטות מזהמים, קרינה וגם הרעידות הם לא קיימים או נמנעים מהם ככל האפשרפשטות, וגם שיחזור בטוח ( מועדד שימוש חוזר בחומרים, ו\או מיחזור ידידותי לסביבה )


יש כמובן גם חשיבות רבה למקור של החומרים. תמיד נלקח בחשבון יחס לסביבה של היצרן , כמו כן גם הקפדה של היצרן על היחס ההוגן לבעלי החיים.

אקו-פנים – זה שילוב של חומרים טבעיים וצבעים טבעיים, אלגנטיות ופשטות.


הרכיבים הנדרשים בעיצוב ירוק

החלל, אשר נבחר בשבילו העיצוב האקולוגי, צריך להיות הרבה אור טבעי ומרווח. לכן, חשוב לפנות את השטח מדברים מיותרים ככל האפשר. בעת יצירת מקורות אור מלאכותיים יש להמנע מקומבינציות מורכבות ולהשתמש בצורות ופריטים דקורטיביים פשוטים בלבד. מאוד מומלצים חלונות גדולים ופנורמיים ואם אין אפשרות להתקינם – אז ניתן להשתמש בחיקוים.

החומרים הנכונים - זה המרכיב החשוב השני של עיצוב אקולוגי (נאמר על זה הרבה בנאמר לפני).

שוב זה ראוי להדגיש כי כל החומרים צריכים להיות ידידותיים לסביבה הטבעית ביותר.

החומרים הנפוצים ביותר של עיצוב ירוק כוללים:

עץ

אבן

חימר

זכוכית

מתחת

במבוק

שעם

קש, קש מלאכותי

טקסטיל : משי, פשתן, כותנה

צבעניות: הגוונים הטבעים של האבן, אדמה, צמחים, מים.

גוונים פסטליים של הקרקע, דשא, עצים, פרחים, ליצור תחושה של נוחות ואחדות עם הטבע.

גם גוונים מנוגדים נראים יפה - למשל צבע לבן מדגיש את עץ כהה בצורה אלגנטי וצבע בז 'בהיר - עומק חום.

עץ או קש מוצק - חומרים טבעיים אידיאליים עבור רהיטיט בעיצוב ירוק . שולחן וכיסאות עץ מסיבי השלימו בנוחות עם כריות נוחות רכות של בד גס עם חומרים מילוי טבעיים. הריפוד של כסאות וספות של בדים בצבע אחיד.

הריהוט המקורי של חומרים טבעיים מביא לפנים אקולוגיים עיצוב בלתי נשכח.

הפשטות של חלקים, קווים וגם צורות - מאפיינים הייחודיים והמובהקים של עיצוב ירוק.

רהיטים מקש מניקים תקושה מיוחדת של הקלילות והאוריריות

שולחן מזכוכית משקפים את האור בצורה מושלמת ובכך יצור תחושה של מרחב פתוח.


צמחים ועציצים כמובן בעיצוב ירוק החשוב ביותר

עציץ קטן אפשר לשים על אדן החלון

יכול להיות גם קיר ירוק

עיצוב אקולוגי משלב באופן אלגנטי את הסביבה הטבעית ואת מטבים של טכנולוגיות המודרניות,

הצורות פשוטות אבל לא שיגרתיות


עיצוב פנים אקולוגי - זאת אפשרות מצויינת ליצור בביתכם נווה מדבר טבעי אמיתי.

תמונות מאינטרנט

Comments


פוסטים לאחרונה
ארכיון
חיפוס
  • Black Instagram Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page